Hakkımızda

Merhaba.

Bilgi Fırını Çin ile ilgili yeni bilgiler öğrenmek veya Çin’i daha yakından tanımak isteyenlere yardımcı olabilmek amacıyla 2016’da kuruldu. O günden bugüne de Bilgi Fırını’nın Çin denince akla gelen ilk Türkçe bilgi sitelerinden biri olması için çabalıyor; ve siteyi sık sık güncelliyoruz.

Çin nedense hala daha çok az tanınıyor ve Çin ile ilgili birçok bilgi hala daha kulaktan dolma olanlardan ibaret. Bilgi Fırını ile Çin ile ilgili çoğunluğun sahip olduğu yanlış olguyu kırmaya ve bugünün modern Çin’ini politik konulara girmeden, olduğu gibi aktarmaya çalışıyoruz. Politika gerçekten çok anladığımız bir konu değil. 5000 yıllık Çin kültürü de günlük politikalardan ibaret değil.

Bilgi Fırını’nda Çin ile ilgili farklı kategorilerdeki çok sayıda yazı göreceksiniz. Bu yazıları 10 yıldan fazla zamandır Çin’de yaşıyor olmanın getirdiği tecrübelere dayanarak yazdık. Siz de daha önce Çin’de bulunduysanız veya Çince biliyorsanız tecrübelerinizi Bilgi Fırını’nda paylaşabilirsiniz.

Her ne kadar Bilgi Fırını’nda Çin ile ilgili çok detay olsa da, yine de atladığımız veya henüz yazı yazmadığımız konular mutlaka vardır. Aradığınız konuda yazı bulamazsanız info@bilgifirini.com adresine mail göndererek veya sağ alt köşedeki simgeye tıklayarak bize ulaşabilirsiniz. Bu sayede sizin gibi aynı konuda bilgiye ihtiyacı olanların da aradıkları bilgilere ulaşabilmesine yardımcı olabilirsiniz.

Bilgi Fırını’nı ziyaret ettikçe Çin’e ve Çince’ye olan ilginiz artabilir. Hatta ileride Çin’e gelmeyi bile düşünebilirsiniz.

Aradığınız bilgiyi bulabilmeniz ve yazılardan memnun kalmanız ümidiyle…

Scroll to Top