Aliexpress Sitesinde En Çok Aranan Erkek Ürünleri

Aliexpress sitesini bilmeyen kalmadı gibi bir şey. Büyük çoğunluk yeni bir şey almadan “bir aliexpress’e da bakalım” tarzı cümleler kurmaya başladı. Özellikle de dükkan dükkan gezip alışveriş yapmaktan hoşlanmayan erkekler için aliexpress.com benzeri sitelerin çok cazip bir hale geldiği kesin. Belki de bu yüzden sitedeki erkek ürünlerine olan ilgi diğer birçok ürüne oranla daha fazla miktarda. Sitede eşi, erkek arkadaşı veya erkek çocukları için ürünlere göz atan ve satın alım yapan bayanlar mutlaka vardır. Ama içimden bir ses erkek ürünlerine bakanların çoğunluğunu erkeklerin oluşturduğunu söylüyor.

Peki, aliexpress sitesindeki erkek ürünleri ucuz mu?

Bu soruya kesin bir cevap vermek o kadar zor ki. Ama genel itibariyle şöyle bir cevap vermek uygun olabilir:

Aliexpress‘de çok ucuz ürünler de, Türkiye’den pahalı ürünler de var. Önemli olan satın alınması planlanan ürünü iyice araştırmak. İstenilen düzeyde birşey bulma ihtimali çok yüksek.

Söylemeden edemeyeceğim nokta ürünün fiyatının üstüne Türkiye’ye gelince gümrük vergisinin eklenecek olması. Gümrükçü değilim. O nedenle bu konuda bir şey söyleyemem; ama satın almadan gümrük tarifesine bakmanızı tavsiye ederim.

Aliexpress’de erkek ürünleri popüler dedik; ama internette en çok araştırılan erkek ürünleri acaba hangileri?

Hadi gelin beraber bakalım:

Erkek Kol Saati

Sitede “men watch” diye aratınca 500 bin, erkek kol saati diye aratınca 5 bin sonuç çıkıyor. Dilediğiniz şekilde arama yapabilirsiniz; ama ben size İngilizce kelimeleri kullanarak arama yapmanızı öneririm .

Eğer aliexpress’de ucuz erkek kol saati almak istiyorsanız pek tanınmamış markaların saatlerine bakmanız gerekecek. Zira birkaç dolara saatılan saatlerin tamamını en azından benim hiç duymamış olduğum markaların saatleri oluşturuyor.

Banggood WW

Birkaç dolarlık saat deyip geçmemek lazım, 3 dolarlık saatten 17000 adet satmış olan satıcı var. Öte yandan 500 dolardan pahalı saatlerden binlerce satmış olan satıcılar da mevcut.

Aliexpresss’den kol saati almanın en büyük dezavantajı saati deneme şansının olmaması. Sadece varsayımlar yaparak “olsa olsa bu bende güzel durur” diyerek satın almak gerekiyor.

Erkek Yüzük

Yüzük konusundan pek anlamadığımı söylemek zorundayım. O nedenle hangi yüzüğün fiyatının kaç para olması gerektiğini söyleyemem.

Aliexpress’de men ring diye aratınca 170.000, erkek yüzük diye aratınca 190.000 sonuç çıktı. İngilizce olarak düzenlenmiş bir sitede Türkçe sonuçların İngilizce sonuçlara göre daha fazla çıkması bence çok şaşırtıcı.

Arama sonuçlarında binlerce adet satılmış olan birkaç dolarlık yüzükler olduğu gibi ,satış fiyatı bin dolardan pahalı yüzükler de var.

Yüzüklerden anlayanlar aliexpress’de ürünleri incelerken zamanın nasıl geçtiğini unutabilirler.

Erkek Yelek

Ne yalan söyleyeyim. Çok sayıda kişinin aliexpress sitesinde erkek yeler arıyor olması bana çok ilginç geldi. Ama sitede erkek yelek diye aratınca 85 binden sonucun çıktığını görmek bana benim anlamadığım bir şeyler olduğunu gösterdi. Öte yandan erkek yeleğin İngilizcesi olan men vest diye aratınca 180 binden fazla sonuç çıktı. Bu da demek oluyor ki İngilizce arama yaparak çok daha fazla sayıda yelek bulunabilir.

En çok satılan yeleklerin fiyatları 10 ila 20 dolar arasında değişiyor. Bu yeleklerin satıcıları şu ana kadar 800’ün üstünde yelek satmayı başarmış. En ucuz yelek 2 dolara satılırken en pahalı yeleğin fiyatı nedense 3200 dolar olarak belirtilmiş.

Aliexpress TR

Erkek Ayakkabı

İnternetten, hele hele Dünya’nın bir ucundaki satıcıdan ayakkabı almayı hiç denemedim. Herşeyin internetten alınması konusunda çok açık fikirli olan ben ayakkabı konusunda sanıyorum biraz tutucuyum. Ama herkes benim gibi düşünmüyor olacak ki aliexpress’de erkek ayakkabı diye aratınca 205 bin sonuç çıkıyor. Men shoes diye aratınca da 605 bin sonuç çıkıyor.

Men shoes diye arattıktan sonra en çok satılan ayakkabıların fiyatları 10 ila 20 dolar arasında değişiyor. En çok ayakkabı satan satıcı 11 dolarlık ayakkabıdan 11’den fazla çift satmış.

En ucuz ayakkabının fiyatı 1 dolar. Bu fiyata satılan ayakkabı ne kadar ayakkabı olur bilinmez. Birçok kişi benimle aynı fikirde olacak ki bu ayakkabıdan sadece 1 adet satılmış. En pahalı ayakkabının üstünde ise 2000 dolarlık etiket var. Ayakkabı uzmanı olmadığından fiyatın neden bu kadar yüksek olduğu konusunda pek fikrim yok.

Booking.com

Yorum bırakın

Yorum yaparak veya soru sorarak herkesın yeni bilgiler öğrenmesine yardımcı olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top