Hayaller Kurarak Daha Özgüvenli Bir Hayat Yaşamak

Joybuy 36 countries
Share Button

“Hayaller kurarak yolda kendine güvenerek ilerle. Yaşamayı düşündüğün hayatı yaşa.”
Henry David Thoreau

Yaşadığımız süre boyunca birtakım çeşitli ihtiyaçlarımız olur. Hayal kurmak da bunlardan bir tanesi. Birçok kişi yıllar geçtikçe hayal kurmanın gereksizliğine,bunun çocuklara göre olduğuna, kurulan hayaller ile bir yere varılamadığına inanabilir. Oysa gerçek inandıklarından çok farklı. Herhangi bir yolda, herhangi bir hedefte başarıya ulaşmak için önce hayal etmek, sonra da gereğini yapmak gerekir.

Dünyadaki başarılı insanlara baktığımızda, onların başarılarının tamamının birer hayal ürünü olduğunu görebiliriz. Hiçbir başarı “bir başlayalım bakalım ne olcak?” diyerek gelmez. En küçük çapta beş metrekarelik bir dükkan bile açsanız eğer o dükkanı hiç hayal kurmadan açarsanız çok büyük ihtimalle hüsrana uğrayacaksanız. Yeni açılan işyerlerinin %80’inin ilk beş yıl içinde kapanmasının bir nedeni hayal eksikliği olabilir.

Bu Yazı Da Hoşunuza Gidebilir  Hayatın Tanımını Yapmak veya Yaptırmak

Sürekli hayal kurmak bir beyin çalıştırma egzersizidir ve nereye gittiğinizi anlamanıza yardımcı olur. “İşleyen demir pas tutmaz” atasözümüzü doğrularcasına devamlı olarak hayaller ile çalıştırılan beyin durmadan yeni şeyler üretir ve bu üretkenlik ve beraberinde oluşan özgüven insanı başarıya götürür. Eğer beynimizi hayal kurmak için kullanıp pozitif insan olmak yerine hayalsizliğe yönlendirirsek (ki dünyada çok büyük bir kısım bunu tercih etmekte) karşılığında göreceklerimiz ümitsizlik, güvensizlikten ve başarısızlıktan başkası olmayacaktır.

Bu Yazı Da Hoşunuza Gidebilir  Az Sermaye İle İş Kurulabilir Mi?

En büyük hayaller sizin sahip olduğunuz hayallerdir. Zaman zaman başka insanların (genel olarak sevdiğimiz insanların) hayallerimize müdahale etmeye çalıştıklarını görebiliriz. Aslında bunu bizi sevmedikleri için değil, aksine bizi çok sevdikleri ve üzülmemizi istemedikleri için yaparlar. Bu kişilere kızmayın. Onlarla hayal kurmanın önemi üzerine konuşun. Onlara mutlu insanların büyük hayaller ile yaşayan insanlar olduğunu söyleyin. Yaşanılması istenen hayat her ne ise bunun öcelikle hayal gücü ile olacağını hatırlatın. Hiçbir zaman unutmayın ki sizin için de onlar için de hayal kurmak bedava.

Share Button

Tatil TR
GearBest.com TR Bizi Sosyal Medyada Takip Edin:

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla