İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

En Yüksek Puanlı Çin Filmleri

Bu Yazıyı Paylaşın:

Çin filmleri, her geçen yıl gerek Çin içinde gerekse Çin dışında popülerliğini arttırıyor.Çin sinema endüstrisinin son yıllardaki çok hızlı bir şekilde büyümesinde hiç kuşkusuz Çin filmelerinin katkısı büyük.

An Empress and the Warriors filminden bir sahne- koreatimes.co.kr
Sinema endüstrisi ile ilgili sitemizde bulunan bazı yazılar:

Çin filmleri ile ilgili en büyük ve en çok kullanılan sitelerin başında Douban geliyor.2005 yılında açılan douban, kullanıcılarına filmlerin haricinde Çin ile ilgili müzik ve aktivite bilgileri içeren bir site. Site, üyesi olan kullanıcılara sinema, müzik ve kitap alanlarında paylaşımlar yapma olanağı tanırken, siteye üye olmayan kullanıcılara sitede yer alan bilgileri, yorumları ve puanları okuma imkanı tanıyor.

Sadece Çinliler için yapılmış olan sitenin tamamı Çince.

Douban sitesinde filmler için verilen puanlar Çinli sinemaseverlerin film tercihlerinde çok etkili oluyor.

Douban sitesinde en yüksek puan alan Çin filmleri:

Dying To Survive

doubanio.com

Çince adı: 我不是药神

Yönetmen: Muye Wen (文牧野)

Oyuncular:  Zheng XuYiwei ZhouChuan-jun Wang

Tür: Komedi, Dram

Süre: 117dakika

Douban Puanı: 9.0

Yıl: 2018

Satıcı olan Cheng Yong ekonomik anlamda sıkıntı çekmektedir ve babasının ameliyatı paraya ihtiyacı vardır. Bir gün Cheng’ın dükkanına gelen bir müşteri,yüksek miktarda para karşılığında ondan Hindistan’a gidip Çin’de çok pahalı ve alınması zor olan bir ilacı yasal olmayan yollarla Çin’e getirmesini tavsiye eder. Cheng, paraya ihtiyacı olduğu için riski göze alır ve bu şekilde Çin’deki hastalara ilaç temin eder. Cheng, bu yöntemle zengin olsa da ondan ilaç alanlar ödedikleri yüksek miktarlar nedeniyle bazı müşteriler çok yoksullaşır. Müşterilerinin zor durumda olmalarından etkilenen Chengü ilerleyen dönemlerde paraya karşı olan tutumunu değiştirmeye başlar.

10.9 milyon dolar bütçe ile çekilen film, 453 milyon dolar gelir elde etti.

A Cool Fish

doubanio.com

Çince adı: 无名之辈

Yönetmen: Xiaozhi Rao(晓志)

Oyuncular: Jianbin ChenSuxi RenBinlong Pan

Tür: Komedi

Süre: 109 dakika

Douban Puanı: 8.1

Yıl:2018

A Cool Fish, dokuz farklı karakterin hayatının çok sıradışı bir şekilde kesişmesi üstüne kurulu bir film. Filmdeki ana karakter Jianbin Chen’in canlandırdığı Ma Xianyong karakteri.Eski bir polis olan Ma, emlak sektöründe hizmet veren ve Gao Ming yönetimindeki firmada özel güvenlik olarak çalışmaktadır. İşleri iyi gitmeyen Gao, aralarında Ma’nın da bulunduğa çok sayıda kişiye önemli düzeyde borçlanmıştır.

Öte yandan Bra ve Big Head adlarındaki iki hırsız kaçarken saklanmak amacıyla Jiaqi isimli kadının evine girer ve O’nu sesini çıkarması durumunda ölfürmekle tehdit ederler.

Tefecilerin eline düşen Ma, bu zor durumdan polis yardımıyla kurtulur ve kendi başına Bra ve Big Head’in yaptığı soygunu araştırmaya başlar.

 

e-mail listemize SİZ de kayıt olun!

Bu Yazıyı Paylaşın:

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.