İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çin Uçak Bileti Hangi Havayolundan Alınabilir?

Bu Yazıyı Paylaşın:

Türkiye’den Çin’e bağlantıyı sağlayan birçok hava yolu firması mevcut. Bütçeye ve zamana bağlı olarak çok farklı çeşitte Çin uçak bileti bulmak mümkün. Çin’e bilet alabilmek için direk olarak havayolu firmalarıyla veya farklı seçenekleri birarada sunan seyahat acenteleriyle görüşülebilir.

bing.com

Zaman Kaybetmek İstemeyenler İçin THY

Türkiye’den Çin’e direk uçuşu olan tek hava yolu firması Türk Hava Yolları(THY). Direk uçuş imkanının yüksek kalitede hizmetle birleşmesi Türk Hava Yolları’nı en pahalı havayolu firması yapıyor. THY’nin her gün Pekin, Şangay ve Guangzhou şehirlerine uçuşu var.Zamandan tasarruf etmek isteyen ve uçakta iken bile kendini Türkiye’de hissetmek isteyen için Türk Hava Yolları en iyi seçim.

bing.com

Ucuzluk Arayanlar İçin Seçenekler

THY’den sonra normal şartlarda en az zaman kaybı yaşatan hava yolu firması Çin’in en büyük havayolu firmalarından biri olan Çin Güney Hava Yolları(China Southern Airlines) . İstanbul’dan Urumqi aktarmalı olarak Çin’in birçok şehrine uçuşu olan firma, birkaç yıl önce İstanbul uçuşlarına ara vermiş olsa da uçuşlara tekrar başlama kararı aldı. Birçok firmaya oranla uygun fiyatlı olması ve genel olarak aktarma süresinin kısa olması nedeniyle China Southern Airlines tercih etmeye değer.  (Kötü havalarda aktarmada ciddi sıkıntılar olabildiğini unutmamak lazım)

Bu Yazı Da İlginizi Çekebilir  Çince Öğrenmek Zannedildiği Kadar Zor Bir Şey Değil
bing.com

Çin’e en ucuz uçak bileti genel olarak Rusya merkezli Aeroflot Airlines tarafından satılıyor. Moskova aktarmalı olan uçuşlar daha sıradan hizmet ve konfor arayan; ama “param cebimde kalsın” diyenler için çok uygun. Moskova’da aktarma süresi uçuş saatine bağlı olarak 2 ila 12 saat arasında değişiklik göstermektedir. Pekin ve Şangay’a uçuşu bulunan Aeroflot’un Çin’den kalkış zamanları genel olarak gece yarısından sonradır.

Bu Yazı Da İlginizi Çekebilir  Çin'de Kış Ayları Nasıl Geçer?
bing.com

Zaman Kaybı Olsa Da Konfordan Vazgeçmeyenler İçin Seçenekler

Biraz zaman kaybı yaşatsa da konfordan vazgeçemeyenler Körfez ülkelerine ait hava yollarını tercih edebilirler. Birleşik Arap Emirlikleri’ne ait Dubai aktarmalı Emirates Airlines veya Abu Dhabi aktarmalı Etihad Airlines uçak içi hizmet, konfor ve güvenlik konularında çok ileride olan firmalar.

Birleşik Arap Emirlikleri haricinde diğer bir körfez ülkesi olan Katar’a ait ve Doha’da aktarma yapan Qatar Airways’in de diğerlerinden aşağı kalır bir yanı yok.

Aktarma nedeniyle bu üç havayolu ile Çin’e gelmek zaman kaybına neden olsa da, bu firmaların THY’ye oranla genelde daha ucuz olması zaman kaybını önemsemeyecek olanları bu firmalara yönlendirebilir.

Daha Küçük Havayolu Firmaları

Çin’e uygun fiyatlı bilet satan, diğerlerine göre daha az bilinen ve daha küçük olan firmalardan biri Kazakistan merkezli olan Air Astana. Aktarmanın yapıldığı Almatı Havalimanı, Dünya’daki birçok havalimanının daha gerisinde olsa da birkaç saatin bir şekilde geçirilebileceği bir yer. Uzun süreli aktarma durumlarında vizesiz gidilebilen Kazakistan’ın en büyük şehirlerinden Almatı’yı görme seçeneği de var.

Bu Yazı Da İlginizi Çekebilir  Çinliler Çalışkan Mı Yoksa Tembel Midirler?

Pegasus Hava Yolları da Çin’in kuzeybatısındaki Urumqi’ye uçan firmalardan biri. Ama Pekin ve Şangay gibi en büyük Çin şehirlerine gitmek isteyenlerin Urumqi’de başka bir firmayı tercih etmeleri gerekiyor. Bu durum aktarma olmadığı için herhangi bir sebeple Urumqi uçağının gecikmesi, Urumqi’den diğer şehirlere yapılacak yolculuklar için kullanılacak uçağın da kaçırılması anlamına gelebilir.

e-mail listemize SİZ de kayıt olun!

Bu Yazıyı Paylaşın:

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.