Çin’de Sanal Gerçeklik (VR) Lunaparkı Açıldı

Bu Yazıyı Paylaşın:

Çin’in en büyük haber ajansı Xinhua‘nın resmi İngilizce sitesinde çıkan habere göre Çin’in güneyinde bulunan Jiangxi Eyaleti’nin başkenti Nanchang’da sanal gerçeklik(VR) lunaparkı açıldı ve her gün binlerce ziyaretçiyi ağırlamaya başladı.

Sanal gerçeklik konusunda bilgi veren bazı yazılar:
baidu.com

13.000metrekare alana yayılmış olan sanal gerçeklik lunaparkında sanal gerçeklik teknolojisinin kullanılıldığı 120 farklı aktivite bulunuyor. Parkın genel müdürü Wang Xiaoqing’in yaptığı açıklamaya göre lunaparkın ziyaretçileri giyilebilen sanal gerçeklik ekipmanları sayesinde çok farklı oyun deneyimine ek olarak deniz altının keşfi, uçmak ve bungee jumping yapmak gibi farklı deneyimlere de sahip olabiliyor.

Bu Yazı Da Hoşunuza Gidebilir  Çinli Telefon Üreticileri Çin Dışında Daha Çok Büyümek İstiyor

Jiangxi Finans ve Ekonomi Üniversitesi profesörlerinden Wang Cuifang’ın verdiği bilgiye göre sanal gerçeklik(VR) teknolojisinin geleceği çok parlak. Sanal gerçeklik lunaparklarının çok az olduğunu söyleyen Wang, ilerleyen yıllarda bu teknolojinin çok daha fazla kullanılacağını belirtti.

baidu.com

Nanchang, sanal gerçeklik teknolojisinin yangın olarak kullanılabilmesi için çok çalışan şehirlerden biri. Öyle ki şehirde bir adet sanal gerçeklik/ artırılmış gerçeklik bilim ve teknoloji müzesi bulunuyor ve bu müzeyi ziyaret edenlerden para alınmıyor.

Öte yandan şehirde 2016’dan bu yana 200’den fazla sanal gerçeklik ile ilgili iş yapan firmanın bulunduğu VR Endüstri Merkezi bulunuyor.

Bu Yazı Da Hoşunuza Gidebilir  Çin'de Öğrencilere Ata Binme Eğitimi Verilmeye Başlandı

Çin’deki sanal gerçeklik sektörü her yıl yaklaşık %160 büyüyen bir endüstri. 2017’deki değer 16 milyar yuan(yaklaşık 2.3 milyar dolar) olan sektörün 2020 yılında 90 milyar yuan(13 milyar dolar) değere ulaşacağı tahmin ediliyor.

Kaynak: VR amusement park opens in Jiangxi…Xinhua

Sitemizde bulunan teknoloji haberlerinden bazıları:

 

Çin'i tanımak artık çok kolay!

e-mail listesine kayıt olarak sitemizde Çin ile ilgili yayınlanan yazılara ve diğer gelişmelere anında ulaşabilirsiniz.
Bu Yazıyı Paylaşın:

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.