Çin’de Evcil Hayvan Otellerine Artan İlgi

Bu Yazıyı Paylaşın:


Aliexpress TR

Çin’de evcil hayvan sahibi olanların sayısı günden güne artıyor. Şu an yaklaşık 90 milyon evcil kedi ve köpeğin bulunduğu Çin’de evcil hayvan sahiplerinin başta Çin Yeni Yılı olmak üzere çeşitli nedenlerden dolayı bulundukları şehirlerden belirli bir süreliğine ayrılmak durumunda olması evcil hayvan oteli sektörünün gelişmesini sağladı.

Evcil hayvan otelleri sayesinde şehir dışına çıkmak durumunda olan evcil hayvan sahipleri hayvanlarını bu otellere teslim edebiliyorlar. Otellerde bulunan kameralar sayesinde hayvanlarının bakımının ihmal edilmediğinden de emin olabiliyorlar.

chinadaily.com.cn

Evcil hayvanları standart evcil hayvan otellerine bırakmanın günlük maliyeti normal zamanlarda 30-100 yuan(4-15USD) arasında değişiyor. Çin Yeni Yılı gibi yılın özel dönemlerinde ise aynı otellerin günlük fiyatları 70-150yuan(10-22USD) civarlarında seyrediyor. Günlük ücreti 350 yuan(52 USD) olan, kısmen daha pahalı standart oteller de mevcut.

Maddi imkanları yerinde olanlar için lüks evcil otelleri de bulunuyor. Hayvanlar için 80 metrekare özel alanı bulunan bu lüks otellerin günlük ücreti 3000yuana(443USD) kadar çıkabiliyor ki bu açıdan bakıldığında lüks evcil hayvan otellerinin ücretinin beş yıldızlı otellerin ücreti ile benzer olduğu söylenebilir.

Kaynak: China Daily

Evcil hayvanlar ile ilgili sitemizde bulunan benzer yazılar:

Çin’i tanımak artık çok kolay!
Luisbien Turkey

Bu Yazıyı Paylaşın:

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.