Çin’de Dağcılar İçin 130m Yüksekte Market Açıldı

Bu Yazıyı Paylaşın:

Çin’in güneyinde yer alan ve Çin’in en kalabalık yedinci eyaleti olan Hunan Eyaleti’nde bulunan Shiniuzhai Ulusal Jeoloji Parkı, dağcılık sporu yapanların ziyaret etmekten hoşlandıkları bir yer. Geçtiğimiz günlerde parkta sıradışı bir gelişme yaşandı ve dağın en dik yamaçlarından birinde, yerden 130 metre yükseklikte bir market açıldı. Markette satılan ürünlerden satın almak isteyenlerin 90º dikeylikteki yamaca tırmanmaları gerekiyor.

Marketin çalışanları da profesyonel dağcılardan oluşuyor. Market içinde satılan ürünler markete çalışanlar tarafından özel taşıyıcı halatlar kullanılarak getiriliyor. Market içindeki ödemeler ise nakit olarak veya mobil ödeme yöntemlerinin biriyle yapılıyor.

Bu Yazı Da Hoşunuza Gidebilir  Çin'de İnternet Kullanımı İle İlgili Rakamlar

Marketin bulunduğu yamaca zarar vermesinin önüne geçmek amacıyla market katlanabilir şekilde yapıldı. Ayrıca marketin yapımında hafif malzemeler kullanıldı. Ayruıca müşterilerin markete daha kolay ulaşabilmesi amacıyla market ki ayrı tırmanış rotasının kesişme noktasına yerleştirildi.

Marketten alışveriş yapanların sayısı şimdilik çok fazla olmasa da, marketin dağcılık tutkunlarına ilginç bir deneyim yaşattığı kesin.

Bu Yazı Da Hoşunuza Gidebilir  Çin'de Kitapseverler İçin Kitap Paylaşımı Uygulaması

Kaynak: China Daily

 

Bu Yazıyı Paylaşın:

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.