İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çin’de Bir Araba Transformers Hale Getirildi

Bu Yazıyı Paylaşın:

90’lı yıllarda çizgi film olarak ün kazanan, 2000’li yıllarda birkaç filmlik seri halinde tüm Dünya’da gişe rekorları kıran, robota dönüşen ve birbirleri ile savaşan arabaları konu edinen Amerikan yapımı “Transformers” filmi, Çin’de bir arabanın dönüştürülmesiyle kısmi açıdan gerçek oldu.

china.org.cn

Çin’in Hubei eyaletinde yaşayan, soyadı Wang olan 35 yaşındaki Çinli, eski arabasını ortadan kesip filmdeki gibi arabanın dikey bir şekilde durabilmesini ve o şekilde hareket edebilmesini sağladı. Transformer araba olarak da adlandırılabilir arabaya yürüyüş esnasında yön verebilmek için sürücü koltuğunun bulunduğu bölgeye direksiyon yerleştirdi.

Wang’ı bu tarz bir dönüşüm yapmaya iten neden, Wang’ın Transformers’ı çizgi film olarak izlediği yıllrda robot arabalara çok ilgi duymaya başlaması.

Küçüklüğünde Transformers’ı izlediğinde çok mutlu olduğunu belirten Wang, hep kendi Transformer arabasını yapmayı hayal eder. Liseyi bitirmesinin ardından ailesiyle beraber Guangzhou şehrine yerleşir ve burada bir oyuncak fabrikasında işe başlar. Bu oyuncaklar arasında Transformers oyuncaklarının da bulunması O’na devamlı olarak hayalini hatırlatır. Geçtiğimiz yılın Temmuz ayında, Wang memleketine döner ve Transformer arabasını yapmaya başlar. 6 aylık bir çalışmanın ardından Wang, Transformer arabasını tamamlamayı başarır.

Hayaline kavuşmak için 40.000yuan(yaklaşık 5.847 dolar) harcayan Wang, ilerleyen yıllarda 1 milyon yuan değerinde bir araba satın alarak onu da transformer yapmayı planlıyor.

Kaynak: china.org.cn

e-mail listemize SİZ de kayıt olun!

Bu Yazıyı Paylaşın:

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.