İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çince Öğrenmek Ne Derece Önemli?

Bu Yazıyı Paylaşın:

Çince öğrenmek, birçok kişiye göre inanılnması çok güç derecede zor bir şey. İşin ilginci Çince’nin öğrenilemeyecek düzeyde zor olduğunu düşünenlerin büyük çoğunluğunu Çince hakkında hiç bilgi sahibi olmayanlar oluşturuyor.

Aslında sadece Çince değil, her yabancı dil kendi içinde birtakım kolaylık ve zorlukları barındırıyor.Ama dil öğrenmenin mantığı genel olarak her dil için aynı.

bing.com
Çince ile ilgili sitemizde bulunan bazı yazılar:

Çince’nin Kolay ve Zor Tarafı

Doğrusunu söylemek gerekirse Çince zannedildiğinden çok daha kolay. Hatta birçok açıdan İngilizce’ye oranla çok daha kolay bir dil olduğu dahi söylenebilir. Çince’nin özellikle dil yapısı İngilizce’den çok daha basit kurallar içeriyor. İngilizce dilbilgisi kurallarını öğrenmek için harcanan zamanın onda biriyle Çince dilbilgisi kuralları tüm hatlarıyla öğrenilebilir. Bazı kişiler için bu süre çok daha kısalabilir.

Bu Yazı Da İlginizi Çekebilir  Çin'de Yabancı Olmak Nasıl Bir Şey?

Çince’nin en korkutucu tarafı kelimeler. Çince’de günlük hayatta kullanılan kelime sayısı Türkçe’ye oranla birkaç kat daha fazla. Türkçe’deki gibi eşsesli kelimelerin Çince’de çok fazla olmaması ve her farklı koşul için çok fazla sayıda farklı alternatif kelime olması nedeniyle Çince kelime bilgisini yeterli düzeye getirebilmek için uzun zaman gerekebilir.

Çince kelimelerin yazımında kullanılan ve adına karakter denilen şekiller ilk bakışta çok zormuş gibi görünebilir. Hatta günlük hayatta kullanılan karakterlerin sayısının binlerce olması nedeniyle Çince’yi okuyabilmek ve yazabilmek için yoğun çaba sarfetmek de gerekebilir. Ama bu çabayı sarfedenler kendilerini Çince bilen diğer kişilerin çok önüne geçirebilirler.

Bu Yazı Da İlginizi Çekebilir  Çin'in Aşure Günü: Laba Festivali
bing.com

Çince Öğrenmek ve Çinlilerle Bağ

Çince ile ilgili başkaları ne düşünürse düşünsün bugün Çince’yi konuşabiliyor olmak özellikle Çin ile ticaret yapan veya yapmayı düşünen kişiler için çok önemli.Zira bir dili öğrenmek bir kültürü öğrenmektir ve Çin kültürünü yakından tanıdıkça Çinliler ile iş yapmak kolaylaşacaktır. Dünya’nın ikinci büyük ekonomisine sahip olan Çin ile iş ilişkilerini geliştirmek birçok kişiye önemli yararlar sağlayabilir.

Çinliler ve Çin kültürü ile ilgili sitemizde bulunan bazı yazılar:

Herkes gibi Çinliler de yabancıların dillerini konuşabilmesinden dolayı çok mutlu olurlar. Çince konuşup kendilerini ve kültürlerini anlayan kişilere karşı çok daha açık ve çok daha yardımsever olurlar. Bu da iş ilişkilerine olumlu katkı sağlar.

Bu Yazı Da İlginizi Çekebilir  Çin'de Günlük Hayata Etki Eden Bazı Batıl İnançlar

İşini Çin’de büyütmeyi amaçlayanların da Çince bilmesinde yarar var. Zira Çin’de bir işi büyütmek de Çinliler’i ve Çin kültürünü tanımakla başlar.Çin pazarı herkese yetecek kadar büyük; ama Çin’i ve Çinliler’i tanımayanların bu dev pazarda kendi payını alması çok zor.

bing.com

Çin’in ilerleyen yıllarda Dünya siyasetinde bugünkünden çok daha fazla söz sahibi olacağı ve Dünya’nın gidişine çok daha fazla etki edeceği söylenebilir. Bu nedenle de Çince’nin önemi giderek artacaktır.Zaten Çin’e gelen ve Dünya genelinde Çince öğrenmeye çalışan yabancıların sayısındaki yıl bazındaki önemli artış bunun bir göstergesi. Bugünden başlayarak Çince’ye yatırım yapmak ilerleyen yıllarda çok farklı bir hayat yaşamaya yardımcı olabilir.

 

e-mail listemize SİZ de kayıt olun!

Bu Yazıyı Paylaşın:

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.