Çin Alışveriş Siteleri

Türkiye’de ithalat-ihracat ile uğraşan herkesin yakından tanıdığı alibaba.com sitesinin bir başka versiyonu. Tıpkı alibaba.com gibi Alibaba Group’a ait olan aliexpress.com‘un en büyük farkı kişisel kullanım için Çin’den ürün getirmek isteyenlere özel bir e-ticaret sitesi olması.

2010 yılında açılan ve Çin’in Çin dışına ürün gönderen en büyük e-ticaret sitelerinden biri olan aliexpress.com‘un en güzel yönlerinden biri Türkçe dil seçeneğinin olması.


Aliexpress TR

 

joybuy.com adı Türkiye’de birçok kişi tarafından çok bilinmese de joybuy.com Çin’in en büyük ve en güvenilir e-ticaret sitelerinin başında gelen JD.com‘un İngilizce ve Çin dışına satış yapan modeli. 1998 yılında kurulan JD.com, son zamanlarda özellikle hızlı servisi ve yaptığı yatırımlarla dikkat çekiyor. (Çin’de E-Ticaret Devi İnsansız Depo İnşa Etti) 2017 yılında 55 milyar doların üstünde ciro çeviren ve 150.000’den fazla kişinin çalıştığı JD.com bünyesindeki joybuy.com, bu açıdan bakıldığında yeterince güven veren bir site.

joybuy.com‘un Türkçe versiyonu şimdilik bulunmuyor.


Joybuy.com

 

Çin’e bağlı özel yönetim bölgesi olan Hong Kong merkezli, özellikle elektronik ürünler ve aksesuarları ile ilgili uygun fiyatları ile tanınan e-ticaret sitesi. DX.com‘da 2-3 dolara Türkiye’ye ücretsiz kargo seçeneğiyle gönderilen ürünler bulmak dahi mümkün. Çok farklı dil seçenekleri olan DX.com‘da Türkçe ne yazık ki bu seçenekler arasında değil.

DX.com INT

 

Lightinthebox.com, Türkiye’de çok fazla kişi tarafından bilinen bir web sitesi değil; ama Türkçe dahil birçok dilde hizmet veren, siteye ilk girildiğinde çok profesyonel hazırlandığı ve çok profesyonel çalıştığı izlenimi veren bir site. Çeşitli kategoride çok sayıda ürünün bulunduğu lightinthebox.com‘da kişisel ihtiyaçları karşılayabilecek birtakım ürünler bulmak mümkün.


Lightinthebox.com INT

 

2006 yılında kurulan ve birçok kategoride 200.000’den fazla ürünü barındıran banggood.com, Türkçe dahil olmak üzere çok sayıda dilde hizmet veren bir başka e-ticaret sitesi. Ürün çeşitliliğinin fazlalığı nedeniyle herkesin kendine uygun bir şeyler bulabileceği bir site.


Banggood.com INT

 

DHgate.com, sadece Çin’de üretilen ürünlerin gerek toptan gerekse perakende olarak satılmasına yardımcı olan bir diğer web sitesi. Giyim, bilgisayar, cep telefonu, saat, ayakkabı gibi birçok farklı kategoride ürünü barındıran DHgate.com, güzel bir Türkçe kullanılarak hazırlanmış olması nedeniyle tercih edilebilir.

DHgate INT

 

Çin’in elektronik başkenti olarak kabul edebileceğimiz Shenzhen merkezli SUNSKY Technology Limited firmasına ait olan SUNSKY-online.com, telefon aksesuarları, bilgisayar parçaları, oyun aksesuarları gibi elektronik sektöre ait birçok ürünün toptan satışlarını yapan site, özellikle toptan alım yapmak isteyen ithalatçılar için çok uygun. Site tamamen İngilizce olarak tasarlanmış durumda.


SUNSKY-online.com INT

 

Bayan modasına ait ürünlerin bulunduğu ivrose.com‘da çeşitli bayan kıyafetlerini, mücevherleri, ayakkabıları, çantaları, güzellik ürünlerini bulmak mümkün. Ivrose.com, İngilizce olarak hizmet veren bir site.

Ivrose.com INT

 

TVC-mall.com, genel olarak cep telefonu ve tablet gibi elektronik ürünlerin parça ve aksesuarlarının toptan veya kişisel kullanım için satıldığı, İngilizce e-ticaret sitesi. Bir alana yoğunlaşmış olduğu için tercih edilebilir.


TVC-mall.com INT

 

Hong Kong merkezli Bi’an Information Technology Co.limited firmasının sahibi olduğu zaful.com,  genel olarak bayanlara özel moda ve giyim üstüne yoğunlaşmış olan bir site. Modaya ilgi gösteren bayanların ilgisini çekebilir. Zaful.com‘un  Türkçe dil desteği bulunmuyor.


Zaful.com INT

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin:
Araç çubuğuna atla