Çin Alışveriş Siteleri

Aliexpress.com

Çin’de e-ticaret deyince birçok kişinin aklına ilk olarak Alibaba gelir. Özellikle ithalat-ihracat işleri ile uğraşanlar en az bir kez alibaba.com‘u ziyaret etmişlerdir. Teknoloji dehası Jack Ma önderliğindeki Alibaba Group, bünyesinde bulundurduğu onlarca website ve sunduğy çok çeşitli hizmetler sayesinde bugün Dünya’nın en büyüklerinden biri.

Aliexpress.com, Alibaba’nın Dünya’ya açılan kapılarından sadece bir tanesi. Alibaba.com’dan en büyük farkı toptan satışlar yerine bireysel ve küçük adetler bazında satışlara yönelmiş olması. Bu sayede onlarca farklı ürün çeşidinden herhangi bir tanesi, Dünya’nın herhangi bir noktasına kolayca gönderilebiliyor.

Satıcıların çoğunluğunu Çinli firmaların oluşturduğu aliexpress.com‘da satışların tamamı Çin dışındaki ülkelere yapılıyor. Çin içindeki kullanıcıların aliexpress.com kullanarak ürün satın almasına izin verilmiyor. 

Her türlü ürünün bulunduğu aliexpress.com’un Türkçe seçeneğinin de bulunması aliexpress.com‘dan alışveriş yapmayı daha kolay hale getiriyor.

Aliexpress.com‘da bulunan güncel kampanyalar(Son gün: 21 Mayıs) Nisan)

Aliexpress TR


Alibaba.com

Çin ile ticaret yapanların kesin ziyaret ettiği, ve Çin’deki ve Dünya’daki e-ticaretin gelişmesine en büyük katkıyı vermiş olan sitelerin başında gelir. Çin merkezli dev firma Alibaba Group’a da adını veren alibaba.com, özellikle ithalat ve ihracatçıları buluşturan,bu sayede Çin’den alım yapmayı çok kolaylaştıran bir site. Alibaba.com‘a üye firmaların çoğunluğunu üretici ve toptan satış yapan firmalar oluştursa da, çok uygun fiyata teker teker satış yapan firmalar da mevcut.


Alibaba WW


Gearbest.com

Son zamanlarda yaptığı atılımlarla Çin’den kişisel kullanım amaçlı ürünler konusunda önemli bir alternatif haline gelen gearbest.com, Türkiye pazarını çok önemsiyor. Çok düzgün bir Türkçe ile hazırlanmış olan gearbest.com sitesi bunun kanıtı. Gearbest.com‘da çok farklı kategoride binlerce ürün bulmak mümkün.

GearBest TR


DX.com

Genel olarak çok uygun fiyata elektronik ünler barındırmasıyla ünlü olan DX.com Hong Kong merkezli ve alanında Dünya’nın önde gelen sitelerinden biri. 2015 yılında açılmış olan DX.com şu an 1000 ayrı kategoride, 210.000adet ürünle 1 milyonu aşkın müşteriye hizmet veriyor. Ayrıca DX.com bünyesinde 3000’den fazla tedarikçi firma bulunuyor. DX.com‘un Türkiye için en büyük dezavantajı, sitenin Türkçe dil seçeneğinin olmaması.

DX.com‘da bulunan güncel kampanyalar