Büyük Başarı=Çok Para Mı?

Share Button

Modern Dünya’da birçok kişi çok paraya sahip olmanın hayalini kuruyor. Daha çok paraya sahip olabilmek için birçok kişi gece gündüz demeden çalışıyor. Hatta bazı kişiler sadece daha fazla para için her türlü illegal veya etik olmayan yollara başvuruyor. Peki neden? Gerçekten de daha rahat bir hayat sürebilmek için paranın miktar olarak çok fazla olması mı gerekiyor?

Yaşamanın her geçen gün zorlaştığı bir dünyada insanların daha fazla para kazanmak istemelerinde yadırganacak herhangi bir nokta yok. Hatta normalin kat kat üstünde para kazanmakta da herhangi bir sorun yok. Önemli olan paranın nasıl kazanıldığı ve hayatımıza ne getirdiği.

Paranın kazanılması için milyonlarca farklı yol var ve bu yollardan çok büyük bir çoğunluğu yasal ve etik. Ama insanların birçoğu kumar oynayarak veya başkalarının haklarına göz dikerek zengin olmayı, en azından zengin gözükmeyi tercih ediyor. Çok para sahibi olmak için başkalarının çok para sahibi olmalarını engellemelerinin şart olduğunu zannediyorlar. Ama bilmiyorlar ki dünya aslında her bir bireyi çok zengin yapabilecek kadar nimetlerle donatılmış durumda. Yapılması gerekenler yapıldıktan sonra çok para sahibi olmak öyle ulaşılmaz bir hayal de olmayabilir.

Bu Yazı Da Hoşunuza Gidebilir  Hayattan İntikam Almak

Birçok kişiye göre zengin olmak lüks evlerde yaşayıp lüks arabalara binmek, çocukları özel okullarda okutmak ve senede birkaç kere yurt dışı seyahatlere çıkmak demektir. Belki 40-50 yıl önce bu düşünce doğru olabilirdi; ama artık zenginlik para için bir terimden öte zaman için bir terim haline gelmiş durumda. Kendinize şu soruyu sorun:”Bugün çalışmayı bırakırsam aynı standartlarda yaşamaya devam etmem durumunda ne zaman param biter?” Cevabınız üç yıl ise üç yıllığına zenginsiniz demektir. Üç gün ise ün günlüğüne zengin olduğunuz anlamına gelir. Eğer cevabınız “Bugün işimden ayrılsam param artmaya devam edecektir.” şeklinde ise zenginsiniz demektir. Şu an düşük maaşlı bir işte çalışıyor olsanız bile kendinizi doğru yönlerde geliştirdiğinizde gerçek zenginler sınıfına girmeniz mümkün. Yapılması gereken başkalarının yapmadığını düşünmeye ve yapmaya çalışmak.

Bu Yazı Da Hoşunuza Gidebilir  2017'de Çin'de En Çok Satılan 10 Araba

Devamlı olarak çalışıp çalışmaya kısa süreli aralar verildiğinde lüks yaşamak başarı gibi görülebilir; ama parayı bizim için devamlı olarak çalışan bir araç haline getirebilmemiz asıl başarı olarak adlandırılabilir. Bu başarıya ulaşanlar çok lüks bir hayat tarzını da benimseyebilirler, daha mütevazi bir hayat tarzını da benimseyebilirler. Kendilerine uyan hayat tarzı hangisi olursa olsun, hayattan diğer insanlara oranlar daha fazla keyif alacakları kesin.

Share Button

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.